1. Hematolog
  2. Kujawsko-Pomorskie

Hematolog, Bydgoszcz

Logo NFZ

Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy

Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy na mapie
  • 48 dni Poradnia hematologiczna dla dzieci
3.4/5
18 opinii
M.Skłodowskiej Curie 9
Bydgoszcz
Logo NFZ

Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. Dr Jana Biziela w Bydgoszczy

Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. Dr Jana Biziela w Bydgoszczy na mapie
  • 377 dni Poradnia hematologiczna
4.0/5
4 opinie
Ujejskiego 75
Bydgoszcz
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy na mapie
  • 202 dni Poradnia hematologiczna dla dzieci
3.0/5
11 opinii
Chodkiewicza 44
Bydgoszcz

Na dzień 23-11-2020 w Bydgoszczy są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia hematolog. Najwięcej w dzielnicy Bielawy (2). Średni czas oczekiwania to 210 dni. Najkrócej czeka się 48 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 377 dni.

W województwie kujawsko-pomorskim są jeszcze 4 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest hematolog. Kolejka w nich wynosi średnio 77 dni.

Hematolog to lekarz, który zajmuje się zaburzeniami układu krwiotwórczego i krwi.

Badania, na które skieruje nas hematolog w Bydgoszczy to głównie morfologia, OB, CRP, w celu wykazania możliwych stanów zapalnych, niedoborów żelaza. W większości przypadków konieczne jest pogłębienie badań o wyniki mocznika, kreatyniny, amylazy, bilirubiny. Wykonuje się także jonogram oraz oznacza glukozę, a także wykonuje rozmaz, w celu wykazania infekcji bakteryjnych, grzybiczych, zaburzeń szpiku kostnego. Bardziej zaawansowane badania to prześwietlenie klatki piersiowej, ultrasonografia, pobranie wycinka szpiku kostnego, węzłów chłonnych.

W wyniku badań hematologicznych potwierdza się lub zaprzecza istnieniu w organizmie chorób nowotworowych (chłoniaków, szpiczaków, białaczki), ale też niedokrwistości, nadkrwistości, małopłytkowości, leukopenii, trombofilii i innych chorób.

Trzeba podczas wizyty u hematologa na NFZ z Bydgoszczy wspomnieć o dręczących nas sygnałach, które często ignorujemy, takich jak: senność, drażliwość, chroniczne zmęczenie, bóle głowy czy zły stan włosów lub paznokci.