1. Rehabilitacja
  2. Dolnośląskie

Rehabilitacja, Wrocław

Logo NFZ

NZOZ Centrum Usług Medycznych "Proximum"

1.0/5
4 opinie
Żelazna 34
Grabiszyn
Logo NFZ

NZOZ Orthos Centrum Ortopedii i Rehabilitacji

4.9/5
40 opinii
Wrocławska 2a
Komorowice
Logo NFZ

Bobath Centrum Rozwoju Dziecka

Logo NFZ

Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie

Logo NFZ

"Opti-Med" NZOZ

Logo NFZ

"Ziemo-Vita" Ośrodek Medyczny

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

Logo NFZ

Artemed Centrum Medyczne NZOZ

3.6/5
27 opinii
Krasińskiego 29
Wrocław
Logo NFZ

Centrum Kardiologiczne "Pro Corde" Wrocław

Logo NFZ

Centrum Medyczne Multi-Med

2.0/5
4 opinie
Henryka Sienkiewicza 110
Wrocław
Logo NFZ

Centrum Neuropsychiatrii "Neuromed" SPZOZ

Logo NFZ

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Na dzień 30-03-2020 w mieście Wrocław są 43 placówki udzielające na NFZ świadczenia rehabilitacja. Najwięcej w dzielnicy Nadodrze (4), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Karłowice (3), Ołbin (3), Przedmieście Oławskie (3), Biskupin (2) i Gaj (2). Średni czas oczekiwania to 210 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłużym czasem oczekiwania nabliższy wolny termin jest za 1 535 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 155 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest rehabilitacja. Kolejka w nich wynosi średnio 151 dni.

Rehabilitacja ma na celu powrót do całkowitej lub częściowej sprawności osoby chorej lub pacjenta po operacji. W zależności od choroby pacjenta, wyróżnia się kilka form rehabilitacji: rehabilitację neurologiczną, ogólnoustrojową, pulmonologiczną, kardiologiczną.

Rehabilitacja we Wrocławiu obejmuje wizyty w przychodniach rehabilitacyjnych, zakładach/ośrodkach rehabilitacji leczniczej dziennej, w tym dla dzieci, dział fizjoterapii, a także zespół rehabilitacji domowej. Rehabilitacja w warunkach domowych jest przeznaczona dla pacjentów, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. Dotyczy m.in. pacjentów z ogniskowym uszkodzeniem mózgu, uszkodzeniem kręgosłupa, urazem kończyn dolnych. Rehabilitacja w mieście Wrocław w ośrodku przysługuje tym osobom, których stan zdrowia nie obejmuje fizjoterapii w warunkach ambulatoryjnych.

Aby skorzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych we Wrocławiu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wymagane jest skierowanie od specjalisty, pracującego w ramach umowy z Funduszem.