Najlepszej jakości fizjoterapia zabiegowa we Wrocławiu odbywa się w przychodniach i placówkach publicznych do tego przystosowanych. Ćwiczenia odbywają się w dni powszednie i dziennie zawierają do pięciu zabiegów rehabilitacyjnych. Całkowita kuracja trwa do 10 dni. Dodatkowym plusem tego rodzaju działania jest możność otrzymywania konsultacji lekarskich celem diagnozowania stanu zdrowia.
W przypadku występowania zmian wymagających terapii motorycznej chorego może objąć fizjoterapia ambulatoryjna we Wrocławiu. To model działań terapeutycznych, który funkcjonuje na podstawie świadczenia Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest zatem dla chorego całkiem bezpłatny. Aby z niego skorzystać, przede wszystkim osoba wymagająca działania nie może być w stanie wymagającym całodziennej opieki zdrowotnej. Jeśli jej zdrowie umożliwia codzienne wykonywanie ćwiczeń, powinna udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu odebrania skierowania. Możliwe jest również dostanie go od lekarza specjalisty przyjmującego w poradni ortopedycznej, w jakiej przeprowadzała się konsultacja lub dotychczasowe leczenie.
Ponadto dzieci mogą być objęte opieką fizjoterapeuty z Wrocławia. Aby z niej skorzystać, rodzice czy opiekunowie prawni powinni wraz z małoletnim udać się do lekarza rodzinnego lub specjalisty z obszaru leczenia dzieci np. ortopedy dziecięcego. Warto zaznaczyć, że wystawione skierowanie również ważne jest w przypadku dzieci i młodzieży przez okres 30 dni od czasu jego wystawienia przez lekarza. Należy je w tym terminie wykonać w właściwej placówce fizjoterapii.
Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w placówce fizjoterapii abulatoryjnej?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w placówce fizjoterapii abulatoryjnej wynosi 201 dni.
Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest fizjoterapia ambulatoryjna na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu jest 31 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: fizjoterapia ambulatoryjna.
Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są placówki fizjoterapii abulatoryjnej na NFZ?
Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 126 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: fizjoterapia ambulatoryjna.