1. Operacje usunięcia żylaków
  2. Dolnośląskie

Operacje usunięcia żylaków, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

Logo NFZ

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej na mapie
  • 606 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
1.8/5
34 opinie
Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2
Wrocław
Logo NFZ

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we Wrocławiu

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we Wrocławiu na mapie
  • 218 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
2.3/5
3 opinie
Ołbińska 32
Wrocław
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 0 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
2.8/5
41 opinii
Koszarowa 5
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 92 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
1.7/5
44 opinie
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 26-06-2022 w mieście Wrocław jest 6 placówek udzielających na NFZ świadczenia operacje usunięcia żylaków. Najwięcej w dzielnicy Karłowice (2), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Borek (1), Gaj (1), Leśnica (1) i Nadodrze (1). Średni czas oczekiwania to 187 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 606 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 26 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest operacje usunięcia żylaków. Kolejka w nich wynosi średnio 115 dni.

Żylaki to nadmiernie poszerzone i nieprawidłowo działające żyły. Charakteryzuje je nieestetyczny wygląd (swoisty węzłowaty wygląd żył) oraz nasilające się wraz z rozwojem choroby dolegliwości bólowe. Nieleczone, mogą także wywoływać szereg patologicznych zmian w organizmie, w tym także stanowiące zagrożenie dla życia krwotoki.

NFZ refunduje operację usunięcia żylaków. Skierowanie na zabieg we Wrocławiu można dostać od chirurga naczyniowego, który powinien stwierdzić występowanie patologii przesądzających o potrzebie zoperowania chorego, takich jak: owrzodzenie nóg, nieskuteczność leczenia zachowawczego, występowanie bóli i opuchlizny. Aby prawidłowo zdiagnozować chorobę, po skończeniu rozmowy z chorym oraz po obejrzeniu żylaków, lekarz może przeprowadzić następne testy, pozwalające dokładnie ocenić stan żył: próbę opaskową, próbę marszową oraz badanie USG. Przed przeprowadzeniem zabiegu, zrobione zostaną także badania krwi oraz koagulogram.

Operacja żylaków polega na nacięciu kończyny w miejscach, gdzie znajdują się żylaki, usunięciu nieprawidłowo działających żył, a następnie zszyciu lub zamknięciu za pomocą plastrów powstałych ran. W szczególnych przypadkach doktor z Wrocławia może zadecydować o konieczności usunięcia całej żyły. Zalecany okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia żylaków to od 2 do czterech tygodni.