1. Operacje usunięcia żylaków
  2. Dolnośląskie

Operacje usunięcia żylaków, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

Logo NFZ

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej na mapie
  • 404 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
1.9/5
38 opinii
Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2
Wrocław
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 206 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
2.7/5
47 opinii
Koszarowa 5
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 577 dni Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej
1.8/5
51 opinii
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 08-09-2024 w mieście Wrocław jest 5 placówek udzielających na NFZ świadczenia operacje usunięcia żylaków. Najwięcej w dzielnicy Karłowice (2), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Borek (1), Gaj (1) i Stabłowice (1). Średni czas oczekiwania to 276 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 577 dni.

W województwie dolnośląskim są jeszcze 23 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest operacje usunięcia żylaków. Kolejka w nich wynosi średnio 184 dni.

Operacje usunięcia żylaków na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Żylaki to nadmiernie poszerzone i nieprawidłowo działające żyły. Charakteryzuje je nieestetyczny wygląd (swoisty węzłowaty wygląd żył) oraz nasilające się wraz z rozwojem choroby dolegliwości bólowe. Nieleczone, mogą także wywoływać szereg patologicznych zmian w organizmie, w tym także stanowiące zagrożenie dla życia krwotoki.

NFZ refunduje operację usunięcia żylaków. Skierowanie na zabieg we Wrocławiu można dostać od chirurga naczyniowego, który powinien stwierdzić występowanie patologii przesądzających o potrzebie zoperowania chorego, takich jak: owrzodzenie nóg, nieskuteczność leczenia zachowawczego, występowanie bóli i opuchlizny. Aby prawidłowo zdiagnozować chorobę, po skończeniu rozmowy z chorym oraz po obejrzeniu żylaków, lekarz może przeprowadzić następne testy, pozwalające dokładnie ocenić stan żył: próbę opaskową, próbę marszową oraz badanie USG. Przed przeprowadzeniem zabiegu, zrobione zostaną także badania krwi oraz koagulogram.

Operacja żylaków polega na nacięciu kończyny w miejscach, gdzie znajdują się żylaki, usunięciu nieprawidłowo działających żył, a następnie zszyciu lub zamknięciu za pomocą plastrów powstałych ran. W szczególnych przypadkach doktor z Wrocławia może zadecydować o konieczności usunięcia całej żyły. Zalecany okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia żylaków to od 2 do czterech tygodni.