Na oddziale endokrynologicznym specjalistyczną pomoc dostaną chorzy z rakiem prostaty, cierpiący z powodu ostrych zaburzeń działania gruczołów wydzielania wewnętrznego, panie mające zaburzenia okresu menopauzalnego, a zarówno osoby z schorzeniami czynności wielu gruczołów wewnątrzwydzielniczych.
Pacjenci mający zmiany dysfunkcyjne w działaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego są przyjmowani na wydział endokrynologiczny. To właśnie w tym miejscu kuruje się problemy związane z trzustką, tarczycą, przysadką mózgową, nadnerczami, jądrami i jajnikami. Oddział endokrynologiczny we Wrocławiu przeprowadza pomoc w oparciu o świadczenie Narodowego Funduszu Zdrowia.
Najczęściej spotykanymi zabiegami przeprowadzanymi na dziale endokrynologii są terapie nowotworów i uleczanie endokrynopatii. Do likwidowania przemian patologicznych tarczycy stosuje się jod 131l, który w sposób selektywny atakuje komórki nowotworowe. Nie zagraża przy tym organizmowi chorego i jest w stanie wychwycić jakiekolwiek przemiany w innych narządach.
Przemiany nowotworowe dotykające gruczoły wydzielania wewnętrznego są usuwane poprzez różne formy kuracji. Dostępne metody zawierają wszechstronny zakres postępowań mających w planie objęcie chorego ochroną przed i po przedsięwzięciach szpitalnych. Oddział endokrynologiczny we Wrocławiu obejmuje specjalistów, którzy niwelują reperkusje występowania zmian rakowych gruczołów płciowych i mieszanych tj. takich, które produkują do organizmu enzymy i hormony.
Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale endokrynologicznym?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale endokrynologicznym wynosi 591 dni.
Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział endokrynologiczny na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu jest 5 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział endokrynologiczny.
Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się oddziały endokrynologiczne na NFZ?
Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .